Producenci

Czym różni się hybryda od żelu – co będzie lepszym wyborem?

Manicure hybrydowy i paznokcie żelowe mają znaczną przewagę nad malowaniem zwykłym lakierem. Dzięki ich precyzji i trwałości możesz cieszyć się pięknymi paznokciami przez kilka tygodni. Obydwie metody mają zarówno swoje przeciwniczki, jak i zwolenniczki. Czym różni się hybryda od żelu? Która metoda będzie najlepsza dla Ciebie? Podpowiadamy!

Różnice w sposobie aplikacji hybrydy i żelu 

Pierwsza różnica między żelem a hybrydą pojawia się już na samym początku, kiedy przygotowujesz płytkę paznokcia. Wykonując manicure hybrydowy wystarczy, że odtłuścisz i lekko zmatowisz płytkę. Znacznie zwiększy to przyczepność lakieru. Natomiast przy metodzie żelowej musisz spiłować więcej warstw płytki. Drugą różnicą jest sposób aplikacji. Lakiery hybrydowe nakłada się podobnie do zwykłego lakieru. Dzięki temu poradzisz sobie z prawidłowym pokryciem płytki paznokcia, nawet gdy dopiero zaczynasz swoją karierę stylistki.

Stworzenie paznokci żelowych wymaga większych umiejętności. Żele sprzedawane są w słoiczkach i do ich nałożenia będziesz potrzebować specjalnego pędzelka. Musisz pamiętać o wymodelowaniu krzywej C, aby zapewnić nienaganny wygląd i trwałość manicure oraz o nadaniu odpowiedniego kształtu paznokciom.

A co z przedłużaniem paznokci?

Lakier hybrydowy nie pozwala na korygowanie kształtu płytki paznokciowej. Tymczasem pod żel możesz użyć formy i tunele, modyfikując wszelkie niedoskonałości. Stosując odpowiednią technikę, żelem przedłużysz nawet bardzo krótkie paznokcie. Istnieją lakiery budujące, pozwalające na taki zabieg także podczas manicure hybrydowego, jednak efekt nie zawsze jest zadowalający i tak spektakularny.

Kolejna cecha różniąca hybrydy od żelu – zdejmowanie! 

Czym jeszcze różni się hybryda od żelu? Lakier hybrydowy zdejmujesz całkowicie za każdym razem, mocząc go w acetonie lub za pomocą frezarki kosmetycznej. Nie ma możliwości uzupełnienia samego odrostu. Natomiast, jeśli pojawi się odrost na paznokciach żelowych, nie zdejmujesz całego żelu. Jedynie spiłowujesz zapowietrzenia, uzupełniasz masą żelową okolicę odrostu i na nowo formujesz krzywą C. Całkowicie żel zdejmujesz dopiero w momencie rezygnacji ze sztucznych paznokci. Musisz go wtedy całkowicie spiłować, ponieważ nie rozpuści się w acetonie.

Co lepsze, hybryda czy żel?

Bardzo ciężko jest odpowiedzieć na to pytanie, nawet wiedząc czym różni się hybryda od żelu. Hybryda jest łatwiejsza i bezpieczniejsza do wykonania, nawet jeśli jesteś początkującą stylistką. Nie jest ona jednak tak trwała, jak żel. Wykonanie paznokci żelowych wymaga więcej doświadczenia, ale poprawną stylizacją będziesz cieszyć się przez długie tygodnie. Hybryda będzie lepszym wyborem, jeśli lubisz bardziej naturalny efekt i nie zależy Ci na spektakularnej trwałości. Wybierz ten manicure również wtedy, gdy lubisz częściej zmieniać kolory swoich paznokci. Będzie to dużo łatwiejsze! Na manicure żelowy warto się zdecydować, kiedy chcesz trwale poprawić kształt płytek i znacznie je wydłużyć.

Wspólną cechą manicure hybrydowego, jak i paznokci żelowych jest to, że poprawnie wykonane nie niszczą Twojej naturalnej płytki. Teraz już wiesz, czym różni się hybryda od żelu! Jedynie od Ciebie zależy, na jaką stylizację się zdecydujesz.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl