Producenci

Jak używać primera? Czym jest i jakie są jego rodzaje? Poznaj odpowiedzi na najczęstsze pytania!

Odtłuszcza i przygotowuje płytkę do dalszej stylizacji, jednocześnie zapewniając jej trwałość, bez względu na wybraną technikę zdobienia. Ten preparat ma także inne zastosowanie - primer, bo o nim mowa, to absolutny must have nie tylko w gabinetach kosmetycznych. Jak używać primera i jakich rezultatów się spodziewać? Z jakimi kosmetykami warto go łączyć? Czytaj dalej i poznaj odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania!

Jaki primer wybrać? To zależy, czego oczekujesz

Primer do paznokci cieszy się coraz większą popularnością - i w prywatnych kosmetyczkach, i w profesjonalnych gabinetach. Zastanawiasz się, czemu ma służyć? Odtłuszcza płytkę, zwiększa trwałość stylizacji paznokci i jest wykorzystywany podczas nakładania bazy proteinowej. Mimo to odpowiedź jest bardziej skomplikowana niż mogłabyś początkowo zakładać. Wszystko dlatego, że w sprzedaży pojawia się więcej, niż jeden rodzaj produktu. Jaki primer wybrać? Wszystko zależy od tego, jakich rezultatów oczekujesz!

Wśród dostępnych preparatów wyróżniamy primer kwasowy i bezkwasowy. Co charakteryzuje każdy z nich i czym się różnią?

Primer kwasowy to propozycja dla wymagających

Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na swój skład. Obecność kwasu metakrylowego sprawia, że preparat jest zdecydowanie mocniejszy, a to przekłada się na trwałość wykonanego manicuru.

Jak używać primer kwasowy? Najlepiej - dołączonym pędzelkiem, bezpośrednio na zmatowioną i odtłuszczoną cleanerem płytkę. Nie musisz malować całej jej powierzchni - już jedna kropla, naniesiona na środek paznokcia wystarczy, by zwiększyć przyczepność lakieru, bez względu na jego rodzaj. Jeśli zależy ci na kondycji paznokci, w żadnym wypadku nie przekraczaj tej ilości.

O czym musisz pamiętać? Zanim lakier zostanie nałożony, płytka musi być całkowicie sucha. Primer wchłania się szybko i równomiernie.

Primer bezkwasowy - delikatniejszy i równie skuteczny

Primer bezkwasowy sprawdzi się wówczas, gdy chcesz pracować z żelem lub hybrydą. Nałożony na płytkę paznokcia, zwiększa przyczepność dwukrotnie, przyklejając się zarówno do płytki, jak i nałożonej warstwy lakieru.

Jak używać primera bezkwasowego? Tu nie ma żadnych niespodzianek - korzystasz z niego tak samo, jak z lakieru do paznokci. Obowiązują jednak pewne reguły:

- nałożona warstwa musi być maksymalnie cienka;

- czas konieczny na wyschnięcie preparatu nie może być krótszy niż 60 sekund.

Produkt pozostawia lepką warstwę - to właśnie bezpośrednio na nią musisz aplikować lakier.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl